Nicealem

Hamile Kıyafeti Nasıl Seçilir

Hamile Kıyafeti Nasıl Seçilir

Hamile Kıyafeti Nasıl Seçilir
Hamile olduğunuzu andan itibaren vücudunuz değişikliğe uğrayacaktır. Bu nedenle sağlıklı ve rahat bir hamilelik dönemi geçirebilmek için kıyafet seçiminize önem vermeniz gerekir. Hamile kaldığınızda bir süre için de olsa eski kıyafetlerinizi giyebilirsiniz ancak 2. aydan itibaren vücudunuz değişeceği için eski kıyafetlerinizi giyemezsiniz. Bu dönemden itibaren bol ve rahat kıyafetler giymenizde fayda vardır. Hamile kıyafeti nasıl seçilir sizler için araştırdık. İşte detaylar….
Hamile kıyafeti seçerken nelere dikkat edilmelidir;
Hamileliğiniz boyunca çok fazla kıyafet almaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü hamileliğiniz ilerledikçe daha farklı ve daha geniş kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız. Yaklaşık olarak 2 ayda bir yeni kıyafet ihtiyacı hissedeceğiniz için az kıyafetler almaya özen gösterin.
Doğumdan hemen sonra kilolarınızdan kısa bir süre içinde kurtulamazsınız. Bu nedenle hamileliğinizin ilk döneminde alacağınız kıyafetleri lohusalık döneminde de giyebilirsiniz. İlk zamanlar alacağınız hamile kıyafeti için bu kriteri göz önünde bulundurun.
Hamilelik döneminde genel olarak bol ve rahat etekler giymeniz tavsiye edilir. Ancak pantolon giymeyi tercih ediyorsanız, karın bölgesi lastikli olan bol ve rahat pantolonlar giymeniz gerekir.
Hamilelik döneminde rahat etmek istiyorsanız, mutlaka bol kıyafetler tercih etmeniz gerekir. Yaz ayları için bol tişörtler, kış ayları için de bol kazaklar tercih edin.
Bu dönemde göğüsleriniz de sürekli büyüyeceği için fazla sutyen almamaya özen gösterin. Bu dönemde pamuklu olan sutyen ve külot tercihi yapın. Külotlarınızı da bir beden büyük alabilirsiniz çünkü genel olarak hamilelik döneminde basenleriniz de büyüyecektir.
Hamile kıyafeti seçerken pamuklu kıyafetler almaya özen gösterin. Çünkü pamuklu kıyafetler nefes alır ve vücudunuzda çeşitli bakterilerin üremesine engel olur.
Bu dönemde topuklu ayakkabı giymemeye özen gösterin. Çünkü topuklu ayakkabılar ayak ve bacaklarınıza kalıcı hasarlar verebilir. Bu nedenle hamilelik döneminde en fazla 3 cm topuğu olan ayakkabı giymelisiniz.
Hamilelik döneminde vücut sıcaklığınız normalden sıcak olacaktır. Bu dönemde sentetik kıyafetler giymeniz vücut ısınızı arttırır. Bu nedenle sentetik kıyafetlerden uzak durmalı ve pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz. Ayrıca açık renkli ve bol kıyafetler, daha rahat bir dönem geçirmenize yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ